ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאי – הגנה לבעלי עסקים

יש מספר יתרונות בלהיות הבוס של עצמך. החופש לקבוע לוח זמנים משלך, שליטה בקשרים עם לקוחות ועסקים יחד עם הרגשה של שחרור הם כמה מהסיבות העיקריות לכך שמספר גדל והולך של קנדים יוצאים למסלול העסקה העצמאית. העסקה העצמאית אכן מגיעה עם רשימת האתגרים שלה, הוויה אחת, ביטוח בריאות וליתר דיוק… ביטוח אובדן כושר עבודה.

איבוד רשת הביטחון של תוכנית הטבות לעובדים המוצעת על ידי מעסיקים גדולים הוא מאתגר ולפעמים יקר. רכישת ביטוח אובדן כושר עבודה באמצעות תכנית קבוצתית תהיה בעלת תעריפים נמוכים יותר, ללא בדיקות רפואיות וללא חיתום פיננסי אך ברגע שתעזוב את התכנית הקבוצתית לעצמאי, הכללים משתנים! התעריפים גבוהים יותר, החיתום רוצה יותר פרטים ואולי תצטרך לעבור בדיקה רפואית. הסט החדש הזה של חישוקים לקפוץ דרכם נוטה להיות הסיבה לכך שרוב העצמאים נרתעים מלהשיג כל סוג של טיפול רפואי מורחב בכלל.

ההערכה היא ש-15% מכוח העבודה בקנדה הוא עצמאי. מחקר שנערך לאחרונה הראה שיותר מ-500,000 קנדים אמרו שהם הקימו עסקים משלהם במהלך השנתיים האחרונות, שזה מספר שיא. (מחקר CIBC, Globe & Mail). אי הגדרת כיסוי נכות מתאים כדי להגן על יכולתם להרוויח הכנסה יכולה להיות השלכות. ביטוח אובדן כושר עבודה יעזור להגן על העסק שלך (הוצאות תקורה) ועל המשפחה שלך במקרה שאינך יכול ללכת לעבודה, אבן יסוד חשובה שיש לקחת בחשבון כאשר אתה עצמאי.

אולי אתה מרוויח יותר ממה שהיית עובד עבור מישהו אחר, אבל מה אם אתה חולה? או נמצאים בתאונה שמשאירה אותך ללא יכולת להרוויח הכנסה זמנית או קבועה? סביר להניח שיהיו לך מספר הוצאות רפואיות, הוצאות אישיות וייתכן שלא תמצא שחשבונות התשלום שלך סבלניים כפי שקיווית. כאן זה המקום שבו תוכנית ביטוח אובדן כושר עבודה מובנית היטב יכולה ליצור רשת ביטחון, המאפשרת לך להתרכז בחזרה לבריאות טובה ולקחת את הזמן מהעבודה שאתה צריך.

בעוד שרוב בעלי העסקים בשנות ה-40 וה-50 לחייהם מודעים יותר לתמותה שלהם, חלה עלייה ניכרת במספר היזמים שהקימו חברות משלהם בשנות ה-20 וה-30 לחייהם. תוך עידוד למשק חשוב לא לשכוח את היתרונות והחשיבות של תוכנית נכות מובנית היטב.

שאלה פשוטה שאתה יכול לשאול את עצמך היא: איך אתה מתכנן לחיות אם אתה לא יכול להרוויח הכנסה? או ליתר דיוק, איך תפרנס את התלויים שלך, תשלם לצוות שלך, או תשלם תקורה לעסק שלך אם לא תוכל עוד להרוויח הכנסה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *