ביטוח דירה הסבר

מזל טוב! אתה עומד להפוך לבעל בית מן המניין. לפני שאתם נותנים לתהליך רכישת הדירה הממושך לחלוף ואתם מתחילים להתחמם ברגעים הראשונים של בעלות על דירה, הקפידו להיות בשליטה על תהליך ביטוח הדירה.

לאחר שהשקעת כל כך הרבה זמן, מאמץ וכסף בקניית הבית החדש שלך, אתה תרצה להיות בטוח שלבית שלך יש את הכיסוי המתאים לו הוא זקוק.

כמובן, כנראה שאתה אפילו לא בטוח בסוג הכיסוי המשתנה שאתה צריך.

אמנם יש ביטוח סטנדרטי לבתים, אבל לכל בית ולכל בעל בית יש חשיפות אינדיבידואליות שצריך לטפל בהן. ולמרות שביטוח יכול להיראות כמו תהליך קוצני, אם רואים אותו ככיסוי חלק אחר חלק, קל יותר להבין אותו.

אנשי הביטוח מסכמים שש צורות כיסוי עיקריות כך שאפילו הדיוט יוכל להבין את המידע.

שש הצורות החיוניות של ביטוח דירות

1. כיסוי הדירה שלך: כיסוי זה מגן עליך מפני נזק לחצרים בפועל של הבית שלך. אם יש הפסד מכוסה – כזה שנגרם כתוצאה מאירועים כמו שריפה, סערות, גניבה ו/או ונדליזם – תקבל החזר עד גבולות עבודות תיקון או בנייה מחדש. על מנת להעריך את צרכי הכיסוי שלך בעניין זה, אתה ומומחה הביטוח שלך יכולים להעריך כמה יעלה לשחזר את הבית שלך. בנוסף, אם יש משכנתא על הבית, המלווה שלך ידרוש סוגים מפורשים של כיסוי, כמו גם מגבלות והשתתפות עצמית.

2. המבנים האחרים שלך: כל מוסך מנותק וכדומה, כגון סככות או גדרות, יהיו מוגנים בצורת כיסוי זו. הכיסוי הוא בדרך כלל עד 10% מסכום הביטוח בבית שלך, אבל אתה יכול לבקש כיסוי רחב יותר אם אתה חושב שאתה צריך את זה.

3. הרכוש האישי שלך: היבט זה של הביטוח מגן עליך מפני נזקים או הפסדים ביחס לדברים האישיים שלך. זה כולל רהיטים, מוצרי ספורט, מערכות מחשב, מכשירי מטבח וכן הלאה. פוליסה רגילה תכסה את שווי המזומן בפועל, אך אם אתה חושב שעדיף ללכת על כיסוי עלות החלפה, תוכל לבחור בכך. שתי צורות הכיסוי הללו כפופות למגבלות ולהשתתפות עצמית שנקבעו בפוליסה.

4. כיסוי אובדן השימוש שלך: במקרה שהבית שלך ניזוק כל כך מסכנה מכוסה שאתה לא יכול לחיות בו בזמן תיקון או בנייה מחדש, צורת כיסוי זו משלמת את עלויות המחיה הזמניות שלך.

5. אחריות אישית: כיסוי זה יגן עליך מפני תביעה משפטית אם אתה או בני משק בית אחרים תגרמו פגיעה באדם אחר או תגרמו נזק לרכוש של אחר.

6. תשלומים רפואיים: סוג זה של כיסוי יכסה את העלויות הרפואיות של הנפגעים בחצרים שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *