ביטוח שוכרים – האם בעלי דירות דורשים זאת?

זה הפך נפוץ מאוד עבור בעלי דירות לדרוש מהשוכרים פוליסת ביטוח שוכרים. הסיבה לכך היא שפוליסה מסוג זה מספקת לבעל הבית הגנה נוספת אם יש תאונה או פציעה בנכס.

הנה דוגמה. אם צלחת הלוויין שלך התפוצצה מהגג וגרמה לפציעה או נזק לרכוש, תוכל להגיש תביעה על הפוליסה של השוכר שלך. אם לא היה לך אחד, הנפגע עשוי לנסות לתבוע נגד בעל הבית במקום.

לפוליסה של שוכר יהיו שני סוגי כיסויים עיקריים. כיסוי אחד יהיה עבור הרכוש האישי שלך. אתה בדרך כלל מקבל 10,000 $ או יותר עבור זה. בעל הבית יהיה הכי מודאג מכך שיש לך כיסוי אחריות. בדרך כלל בעלי בית ידרשו שיש לך לפחות 50,000 $ בכיסוי אחריות. חלק מהמשכירים ירצו מגבלה של 100,000 $ או אפילו יותר. העלות להגדלת מגבלת האחריות נמוכה מאוד ולכן אולי כדאי לעלות יותר גם אם זה לא נדרש.

לרוב פוליסות השוכרים יהיו מגוון יתרונות נוספים. אם למגוריך נגרם נזק מכוסה, פוליסה טובה תכסה את הוצאות השכרת מקום לינה זמני בזמן ביצוע התיקונים. הפוליסה שלך עשויה גם לספק עזרה ראשונה חירום לאחרים בזמן תאונה מבוטחת. יכול להיות גם כיסוי לרכוש האישי שלך מחוץ לבית. דוגמה לכך יכולה להיות אם רכוש נגנב מהמכונית שלך. רכוש מחוץ לבית יהיה בדרך כלל אחוז מסך הרכוש האישי שלך. חלק מהפוליסות יספקו גם כיסוי לגניבת זהות. אם מישהו עושה שימוש מזויף בזהות שלך זה יכול לעזור לכסות את הנזקים.

למרבה המזל סוג זה של פוליסה הוא זול למדי. אני נמצא באזור יוסטון טקסס ופוליסה מינימלית עולה בדרך כלל כ-10 עד 14 דולר לחודש. עבור אזורים יבשתיים עם סיכון מופחת להוריקן השיעור יהיה כנראה נמוך יותר. פוליסת שוכר בדרך כלל תזכה אותך בהנחה על פוליסת הרכב שלך אם אתה מקבל אותה עם אותו ספק. כסוכן ביטוח הייתי ממליץ בחום לשקול סוג זה של פוליסה אם אתה שוכר. גם אם בעל הבית לא דורש זאת!

בתור כתב ויתור, ישנם סוגים רבים ושונים של פוליסות, אז בקש מהסוכן שלך לבדוק מה מכוסה. הקפד לשאול את הסוכן שלך אילו שדרוגים זמינים. לכל המדיניות יש תנאים ואי הכללות, כך שהתכונות עשויות להשתנות ממה שתיארתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *