גלסופוביה- כאשר פחד הוא מוגבלות!

פחד הוא תגובה אנושית טבעית, ולפיכך, חווה כל אחד מאיתנו בנקודת זמן מסוימת בחיינו. זה יכול להיות פחד פשוט לומר משהו לא בסדר בפומבי, פחד מלטאות או פחד מבלתי ידוע.

פחד בעצם נובע מחוסר אמון באנשים או במצב. וחוסר אמון כאן הוא לא רק חוסר אמונה אלא הוא למעשה תחושת אי שקט הנובעת מהתחושה שמשהו עלול להשתבש בנקודת זמן לא ידועה. זה לפעמים גורם לאדם להגיע למנע, מה שאומר שאדם משנה את התנהגותו בצורה קיצונית מדי ופתאומי מדי. כאשר התגובה היא של אזעקה לא פרופורציונלית, ניתן לומר שהאדם סובל מסוג כלשהו של פוביה.

צורה אחרת של פחד נקראת טרור, שאינה אלא פחד מסוג קיצוני. כאשר אדם נפגע מסוג זה של פחד קיצוני התגובה הכימית במוח מונעת מהאדם לקבל החלטה רציונלית, ולכן, מגיב בלי לחשוב בבהלה. ייתכן שתגובתו של אדם תהיה הרבה יותר גדולה ממה שהמצב דורש. במילים אחרות, האדם עלול להגזים בתגובה בפאניקה.

הפחד אמנם שוכן בכולנו בדרגות שונות אך הוא הופך לבעיה כאשר הפחד הזה משתלט על חיינו ומונע מאיתנו לעשות משהו שאנחנו רוצים לעשות או לגרום לנו לעשות משהו שאנחנו לא רוצים לעשות. אז הפחד הופך לנכות. למשל, אדם פשוט מפחד מדי לדבר בפומבי, כלומר אם הוא סובל מגלסופוביה, אולי תרצה להעביר את הנקודה שלו לכולם אבל הפחד שלו, שאין לו שליטה עליו, ימנע ממנו. עושה זאת. במקרה זה מדובר בנכות משתקת. (גלסופוביה היא פחד מדיבור בפני קהל)

מכיוון שפוביה היא תוצר של תודעה, הדרך היחידה להילחם בה, היא להפוך את המוח שלו לחזק יותר וחסין מפני מחשבות פחד. זיהוי הפחד הוא הצעד הראשון ולאחר מכן התמודדות איתו בהדרגה היא איך אפשר להתגבר על הפחד לצמיתות. לכן, אם אתם חוששים מדיבור בפני קהל, התחל לדבר עם קבוצה של שניים באופן לא רשמי, ואז עם קבוצה של שלושה אנשים. ואז להגדיל אותו לעשרה ויותר. אפילו לא תדע מתי נפטרת מהפחד שלך.

פחד למעשה הוא לא כל כך נורא מכיוון שהוא התגובה הביולוגית הטבעית שלנו למצבים שעלולים לסכן חיים. אם זה לא היה שם, היינו נוטים הרבה יותר לשים אחרים ואת עצמנו בסכנה. אבל עודף מהכל הוא רע; אז כאשר הפחד מוגזם, הוא הופך לנכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *