הסבר ביטוח לענף האופנועים וללקוח

אם אתה מחזיק, רוכב או מוכר אופנועים, תצטרך לקבל מידע לגבי ביטוח מיגון.

על היצרנים והסוחרים וכן על הרוכבים עצמם להכיר את הסיכונים הנלווים ולרכוש כיסוי מותאם המגן עליהם מפני המשתנים. סקירה זו תפשט את היסודות של מחלקת ביטוח נפרדת.

ביטוח אופנועים לבעלים ולרוכב

בדרך כלל, רוב תכניות הרכב והאחריות האישית הסטנדרטיות אינן כוללות ביטוח אופנוע. מסיבה זו נדרש כיסוי ביטוחי המיועד במפורש לאופנועים, קטנועים, אופנועים ואחרים דומים להם למי שבבעלותם ורוכב עליהם. הכיסוי מגן מפני אחריות של הבעלים או המפעיל אם נגרם נזק גוף או רכוש לצד שלישי. ברוב המקרים, ספקי ביטוח המספקים ביטוח אופנועים כוללים כיסוי נזקים פיזיים לפוליסות אש, גניבה, מקיף והתנגשות. ציטוטים קשורים נקבעים בדרך כלל באמצעות מדידות של סנטימטר מעוקב של נפח המנוע.

אותן חברות המציעות ביטוח אופנועים ממליצות גם לנהגים לא מבוטחים ככיסוי משלים לפוליסת האחריות. ישנם כאלו המציגים אפשרות לתשלומים רפואיים וכן כיסוי חבות נוסעים.

ביטוח ייצור וייצור אופנועים ואופנועים בהתאמה אישית

בשל הפופולריות המוגברת של התאמה אישית של אופנועים, עסקים רבים עוסקים בפרטים מקוריים, שינויי מסגרת כמו גם וריאציות של מנוע. זה, כמובן, מתאים לצורות שונות של חשיפת אחריות עבור מעצבי אופניים מותאמים אישית, יצרנים, יצרני שירות או חנויות לתיקון אופנועים.

פוליסות קשורות משלבות את הכיסויים הבאים:

• ביטוח אחריות כללית

• כיסוי מוצרים ופעולות שהושלמו

• ביטוח אחריות משפטית של מוסך-שומרי

• ביטוח רכוש פרטי מסחרי – שכיסוי גניבה הוא חלק ממנו

ביטוח סוחרי אופנועים ואופנועים

סוג זה של ביטוח מסופק בדרך כלל בטופס אחריות סוחרי רכב מתוקן – טופס המותאם במיוחד לצרכיו של סוחר האופנועים.

ישנם שני כיסויים שונים:

1. פוליסה הכוללת אחריות חצרים לפעולות מכירה בכל הנוגע לשירות או תיקון אופנועי לקוחות.

2. פוליסה הכוללת הגנת כיסוי לאופנועים של לקוחות למשך זמן אחסנתם בחנות התיקונים של העוסקים. תוכנית מסוג זה דומה לפוליסת ביטוח אחריות משפטית של שומר מוסך.

פוליסת ביטוח הנזק הפיזי המשלים של העוסקים מגנה על אופנועים מאוחסנים הממתינים למכירה וכוללת כיסוי לסיכונים כגון שריפה, גניבה, התנגשות, ונדליזם, התפרעות וחשיפות סיכונים מוגדרות אחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *