זוכרים את האבן, היער ו-Cook Dark Horse 2 Funny Car

בשנת 1967, אוהדי מרוצי דראג רבים נדהמו לגלות שהצוות של סטון, וודס וקוק מחליף את קופה ה-AA/Gas Willys הפופולרית שלהם במכונית מצחיקה של מוסטנג. הקבוצה שלטה בשורות ה-A/GS עם הנוכל A Willys, ואנשים רבים ציפו שהם ימשיכו להתחרות בשורות הגאסר.

עם זאת, מירוצי מכוניות מצחיקים היו המקום שבו היה כל הכסף, וחבורת "חלוקים, עיסת ושף" הייתה מוכנה לאתגר חדש. אז הם הניחו בצד את הוויליס לטובת מוסטנג מפוצץ שהם כינו ל-Dark Horse 2.

למרות שהמכוניות המצחיקות בסגנון פיברגלס החלו לבוא לידי ביטוי, ה-SWC מוסטנג לא הייתה פלופר. במקום זאת, הצוות הרכיב מעטפת פלדה מוסטנג על שלדת צינורית קלת משקל, עם תפס קדמי ארוך מפיברגלס. הנהג דאג קוק נכנס למכונית דרך דלתות נפתחות, בזמן שניתן היה להסיר את התפס כדי לעבוד על המנוע.

בעקבות אותו דפוס כמו מכשירי הגז המפורסמים שלהם, צוות ה-SWC בחר חצי קרייזלר מוקדם מפוצץ לכוח. מכיוון שסטון, וודס וקוק היו כל כך מוצלחים בשיעורי הגז, יש אנשים שמתייחסים בטעות למוסטנג כאל גז. בהתחלה המכונית רצה אלכוהול, עם שפריץ של ניטרו. ככל שהזמן חלף, הצוות הטה את הפחית והשתמש באחוזים גדולים מתמיד של ניטרומתאן.

המכונית המצחיקה של מוסטנג הלכה מיד בעקבות הגזים של וויליס, וזכתה במחלקה של 2400 פאונד במפגש המפורסם בייקרספילד יומיים ברציפות. משם, הצוות יצא למסע סוער סוער שלפוחיות שרק לעתים רחוקות היה שווה.

נראה היה שכל חובב מרוצי דראג רצה לראות את הסטון, הוודס והקוק מוסטנג בפעולה, וכל בעל מסלול רצה למלא את היציעים על ידי הזמנת ה-match racer. קח כל עותק של Drag News משנת 1967, וסביר להניח שתמצא מספר רב של סיפורים המספרים את מעללי סטון, וודס וקוק במסלולים שונים.

בנוסף למירוץ ברוב מסלולי חמשת הכוכבים, Dark Horse 2 הופיע גם במקומות חורים קטנים בקיר; רצועות גרירה עם אספלט מרופט, תאורת לילה עמומה ואזורי סגירה לא מספקים. האוהדים רצו לראות את דאג קוק בפעולה, והצוות היה יותר מרצון להיענות לרצונם.

במירוץ מספר פעמים בשבוע, SWC רצה נגד רוב המכוניות המצחיקות המפורסמות של התקופה, תוך שהיא לקחה על עצמה מכוניות קלות יותר, עם זריקות כפכפיות, כמו גם כניסות מפוצצות בגוף פלדה. קוק לא תמיד ניצח, אבל הוא צבר מאזן ניצחון/הפסד מרשים.

בדיוק כשנראה היה שצוות סטון, וודס וקוק נמצאים בהישג ידם, הטרגדיה התערבה. התרסקות הרסה את Dark Horse 2 באלטון, אילינוי. דאג קוק, אחד מרוכבי הדראג הפופולריים והמוערכים בכל הזמנים, סבל מפציעות גב שסיימו את קריירת המרוצים שלו.

סטון, וודס וקוק לא סיימו, עם זאת. הם בנו מוסטנג חדשה שהיתה כמעט עותק של המקור. Ghost of Dark Horse 2 המשיכה את קצב מירוץ המשחקים הלוהט, עם מספר נהגים שכירים שהחליפו את קוק מאחורי ההגה.

עד 1969, אפילו צוות ה-SWC לא יכול היה להישאר תחרותי עם מכונית פלדה, והם בנו פלופר של מוסטנג, והטיל את מטלות הנהיגה לדי קיטון. בשנות ה-70 המוקדמות, טים וודס בנה את המכונית המצחיקה הראשונה של פינטו והפעיל אותה מתחת לכרזת Stone, Woods and Cook עם מייק ואנסנט בתור הטייס. עדיין מאוחר יותר סייר מכשיר קורבט ממונע קרייזלר תחת דגל סטון, וודס וקוק. זו לא שגיאת הקלדה; ב-'Vette השם קוק נכתב עם e בסוף. על פי הדיווחים, אף אחד מהטריו המקורי לא היה מעורב באופן פעיל עם הקורבט.

בסופו של דבר, כל שלושת חברי הצוות הצבעוני פרשו ממירוץ. דאג קוק נפטר בשנת 1999.

עם זאת, מורשת Dark Horse 2 ממשיכה. מייק קוק, בנו של הנהג המפורסם, משחזר את Dark Horse 2. תמונות של בניית המכונית ניתן לראות באתר של קוק, כמו גם תמונות של הקופה Swindler A ו-Swindler B Willys המשוחזרות במלואן.

ארבעה עשורים חלפו מאז ה-Dark Horse 2 Mustang Barn בסערה את דרכו להיסטוריה של מירוצי הדראג. זה נחמד לדעת שמייק קוק לא מתכוון לתת למכונית המצחיקה המפורסמת להישכח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *