חמישה יסודות לתביעת נכות חזקה בביטוח הלאומי

איבדת את העבודה שלך ואתה מאמין שאתה לא יכול לעבוד. האם ניתן לפנות לביטוח לאומי נכות?

הגיל שלך: הביטוח הלאומי מקשה מאוד על צעירים לקבל נכות. מי זה אדם צעיר? ביטוח לאומי מסווג כל אדם מתחת לגיל 50 בקטגוריית הצעירים. אבל גם אם אתה בקטגוריית 50-54 זה עדיין יהיה קשה לקבל נכות אבל אם אתה בן 55 נגמר זה נהיה קל יותר. זה נעשה אפילו יותר קל אם אתה בן 60 ומעלה.

עבודתך בעבר: עבודתך בעבר יכולה להיות חשובה מאוד בכל הנוגע לנכות. אם כל מה שעשית בעבר הוא עבודת כפיים ואתה לא יכול לעשות זאת יותר זה יכול לתת לך מקרה חזק בהתאם לגילך. מצד שני, אם עשית עבודת ישיבה בעלת אופי קליל כמו עבודת מזכירות ב-15 השנים האחרונות יהיה לך קשה לקבל נכות.

הכישורים וההשכלה שלך: אם אתה עובד מיומן ומשכיל ביותר, אז זה יכול להוות בעיה למקרה הנכות שלך. ביטוח לאומי בוחן מיומנויות הניתנות להעברה. אם יש לך כישורים גדולים אז למרות שאתה לא יכול לעשות את העבודה הנוכחית שלך, הכישורים שלך יכולים לעבור לעבודה קלה יותר שאתה יכול לעשות. בדיון שלך בפני השופט, בביטוח הלאומי ייכח מומחה מקצועי שיוכל להעיד האם כישוריך יעברו לעבודה קלה או בישיבה.

הנכות שלך חייבת להיות קבועה: אם עברת תאונת דרכים או ניתוח קשה, ייתכן שכרגע אתה "נכה" בגלל הלקות שלך אבל זה לא מסתיים הבירור. עדיין תצטרך להראות שהנכות שלך תימשך יותר מ-12 חודשים כדי שתהיה לך מקרה נכות טוב.

תמיכה רפואית לנכות שלך: איבדת את עבודתך. פיטרו אותך. אתה לא יכול למצוא עבודה. יש לך מחלה או ליקוי רפואי. זה מועיל אבל אלא אם כן ספקי שירותי הבריאות שלך תומכים בטענתך לנכות, עדיין אין לך מקרה נכות טוב. בנוסף, אם יש לך ליקוי רפואי מסוים, אז אתה זקוק למומחה בתחום זה שיטפל בך וייתן חוות דעת לגבי יכולתך לעבוד. ייתכן שאתה נבדק על ידי רופאי ביטוח לאומי, אך בדיקות אלו הן שטחיות במהותן ולעתים רחוקות הן מוצאות אדם נכה.

לסיכום, אלו הם חמשת הגורמים הקריטיים שאני מסתכל עליהם כשאני קובע אם יש לך תיק נכות טוב בביטוח הלאומי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *