כיצד ישפיע עליך קיצוץ בקצבאות הנכות?

ממשלת בריטניה מסרבת לענות אם היא תמשיך בקיצוץ של 30 ליש"ט בשבוע לקצבאות נכות מרכזיות לאחר התבוסה בבית הלורדים בינואר – מה שמעורר תקווה לשינוי במדיניות.

זה זמן לא ברור עבור כל מי שתובע להטבות נכות בבריטניה ובארה"ב.

בארה"ב הם מתמודדים עם בעיות דומות. הקונגרס חילץ את תוכנית ביטוח הנכות של הביטוח הלאומי באמצעות כספים מתוכנית הפנסיה של הביטוח הלאומי – שודדים את פיטר לשלם לפול?

הנושא הראשון שעולה בראש כשאנשים חולים הוא "איך אני מתפרנס?" ביטוח אובדן כושר עבודה בארה"ב הוא בראש סדר העדיפויות, במיוחד אם אינך מסוגל לעבוד אפילו לפרק זמן קצר.

על פי סקר משנת 2012 של פדרציית הצרכנות של אמריקה ו-UNUM – 50% מהעובדים שנשאלו ידעו מעט או כלום על ביטוח אובדן כושר עבודה. זה הופך קריאה מפחידה שכן רובם היו מעמידים את הכיסוי הביטוחי כחיוני. אם היא מוצעת כחלק מתוכנית הטבות לעובד בעבודה, הקפד להירשם אליה או לשקול לרכוש אותה דרך מקום העבודה.

על פי המועצה למודעות לנכים, קבוצת סחר הממומנת בתעשיית הביטוח, פציעות גב, סרטן, התקפי לב, סוכרת ומחלות אחרות מובילות לרוב תביעות הנכות, אך רק ל-55% מהאמריקאים יש מספיק חסכונות כדי לטפל בהם במהלך החודש הראשון של מחלה.

בחזרה בבריטניה, כולנו מרגישים שאנחנו על קרסים עדינים בלי לדעת היכן ייפול הגרזן. חוסר הוודאות הוא זה שמוסיף לחץ לתמונה מדאיגה כבר עבור אנשים עם קצבאות נכות לטווח ארוך וקצר.

נושא אחד מדאיג הוא אנשים שנפגעו מסרטן, יש יותר מ-2,300 אנשים כיום בקבוצה ששיעורם לתובעים חדשים יופחת.

מחקר שהוזמן על ידי ארגוני צדקה גם הזהיר כי צמצום ההטבות מקשה ובלתי סביר יותר עבור אנשים לחזור לכוח העבודה.

היום ראש הממשלה מציע מעט ביטחון לגבי הדאגות המרכזיות של קבוצות פעילות כמו WRAG (קבוצת פעילות הקשורה לעבודה). ההשפעות יזיקו לא רק לתעסוקה אלא לבריאות האנשים.

תובעים חדשים יקבלו שליש פחות כסף מהמקבלים הנוכחיים, 28% אומרים שהם לא יוכלו להרשות לעצמם לאכול עם הסכום שהם צריכים לחיות ממנו.

אני רואה ממקור ראשון את ההשפעות של הקיצוצים לאחר שעבדו למעלה מ-18 חודשים עם Citizens Advise Bureau כאן בבריטניה, הקיצוצים קשים ואכזריים מאלצים אנשים רבים לבחור בין חימום או אכילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *