כיצד לתבוע קצבאות נכות ותיקים

חייל ותיק שחווה פציעה או מחלה שנגרמו או החמירו עקב שירותו הצבאי יכול לקבל קצבת נכות. משך הזמן שחלף מאז תפקידם הפעיל אינו משנה. כל מי שזכאי לקבל קצבאות נכות ותיקים צריך לפנות בבקשה לתבוע אותן בהקדם האפשרי.

שיטות יישום

– הממשלה הפדרלית מספקת בקשה מקוונת להטבות נכות ותיקים. בקר באתר האינטרנט של המחלקה לענייני חיילים משוחררים כדי להתחיל את תהליך הגשת הבקשה.

– המועמדים יכולים גם להגיש את הניירת שלהם בדואר. בקר באתר האינטרנט של Veteran Affairs כדי להוריד את הטופס הנכון, ולאחר מכן שלח אותו בדואר אל משרד הוותיקים (VA) הקרוב ביותר שלך; הם ממוקמים בכל הארץ.

– אם אתה נמצא בארצות הברית, אתה יכול להתקשר למשרד VA בטלפון 800-827-1000 כדי להגיש בקשה בטלפון. חיילים משוחררים שנמצאים מחוץ לארצות הברית צריכים להתקשר למספר 412-395-6272.

סיוע נוסף

כמו כן, ניתן לקבל עזרה במילוי והגשת ניירת. עורך דין לנכים יכול לעזור לך להשלים את התביעה שלך, או שאתה יכול לבקר בארגון VA או משרד שירות כדי לקבל עזרה מנציגיהם.

השלמת הניירת

הבקשה דורשת מידע על מצבים רפואיים המחייבים את הפיצוי. בעת מילוי טפסים אלה, כלול מידע ספציפי על מצבים מאובחנים, פציעות ומחלות. במידת האפשר, הוסף פרטים ספציפיים, כגון התאריך שבו התחלת לחוות תסמינים לראשונה והאבחנות הרפואיות הספציפיות שקיבלת מהרופאים שלך. הגש עותקים של התיעוד הרפואי שלך המאמתים ומבססים את תביעתך לנכות, במידת האפשר. יש לך עד שנה להגשת המסמכים הדרושים. אם אין לך את כל הרישומים שלך, הממשלה הפדרלית יכולה לבקש את הרשומות שלך בשמך.

התהליך

כאשר אתה מקבל אישור על נכותך או מחלתך, הגש מיד בקשה לפיצוי. בקשה מוקדמת שומרת על תאריך זה כתאריך כניסת ההטבות לתוקף, מה שיכול להשפיע על כמות ההטבות שתקבלו. אל תאפשר להעדר תיעוד רפואי על נכותך למנוע ממך להשלים את התהליך; תוכל להגיש ניירת אימות מאוחר יותר, במידת הצורך.

ציר זמן

תהליך האישור של קצבאות נכות ותיקים יכול להשתנות. ייתכן שתקבל החלטה בתוך מספר חודשים, אך עשויות להימשך עד שלוש שנים או יותר של עיבוד עד לקבלת החלטה. מועמדים מסוימים עשויים להיות מסוגלים לעקוב במהירות אחר האישור על ידי הגשת רשומות רפואיות מלאות עם הבקשה הראשונית. זה יכול למעשה לייעל את זמן הבדיקה ולאפשר לממשלה להחזיר החלטה מהר יותר.

מעמד מיוחד

יש אנשים שזכאים לסטטוס מיוחד במסלול מהיר. שבויי מלחמה לשעבר, כמו גם כאלה שסבלו מטראומה מינית בקשר לצבא או סובלים מהפרעת דחק פוסט טראומטית, מקבלים טיפול בעדיפות בתביעותיהם. בנוסף, יוצאי וייטנאם שנחשפו לסוכן אורנג' ומגישים תביעה יקבלו טיפול בעדיפות מיוחדת. מי שאין לו בית או שיש לו צרכים כלכליים דחופים יכולים לקבל גם שירות עדיפות.

אם אינכם בטוחים כיצד להמשיך בבקשת קצבת נכות ותיקים, בקשו סיוע מקצועי על מנת שתוכלו להגיש את תביעתכם בזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *