מיומנויות שאתה צריך כדי לשחזר מכונית קלאסית

שחזור מכונית קלאסית יכול להיות נושא מפחיד עבור אנשים מסוימים. יש הרבה סוגים שונים של עבודות שנכנסות לשיקום רכב קלאסי ורוב האנשים לא מיומנים בכלל. כאשר אתה מפרק את התהליך לסוגי התיקונים הנלווים לשיקום המכונית הקלאסית שלך, קל יותר להבין מה אתה באמת יכול או לא יכול לעשות בעצמך.

חשבונאות של הכישורים שלך יכולה לעזור לך להחליט כמה עבודה אתה יכול לעשות בעצמך, וכמה מעבודות השיקום עליך לבצע על ידי איש מקצוע.

ניתן לחלק את שיקום המכונית הקלאסי שלך למספר קטגוריות תיקונים.

  • מכיר את המכונית שלך,
  • תיקונים מכניים
  • תיקוני חשמל
  • עבודות פנים או ריפוד
  • תיקון פחים או חלודה
  • הכנת משטח וליטוש מחדש
  • גוף רכב וצביעה
  • תיקון וליטוש חיתוך או דפוס

חלק מהקטגוריות הללו מובנות מאליהן. הרשה לי להבהיר את אלה שאינם כל כך ברורים.

מכיר את המכונית שלך

מכוניות תמיד היו זמינות עם אפשרויות כמו חבילות אבזור ספורט, מיזוג אוויר, מנועי V8, 6 צילינדרים או 4 צילינדרים, והרשימה עוד ארוכה. ככל שהמכונית מתקדמת במשך שנים, חלק מהאפשרויות הללו מוסרות מהרכב, מוחלפות במשהו לא תקני, או לא מוחלפות כלל. קודי אופציה ומדריכי חנות זמינים בדרך כלל עבור רוב המכוניות הקלאסיות האמריקאיות המפרטים מידע זה.

תיקונים מכניים

זה מכסה הרבה ממה שמרכיב מכונית ויהיה רוב החלקים הנעים. תגלו שהמנוע וההילוכים יצטרכו לבנות מחדש, כמו גם את כל תיקוני התחזוקה השוטפים כמו בלמים ומתלים, ובנייה מחדש של חלקים כמו סטרטרים, משאבות מים וגנרטורים. רכיבים אחרים שלעיתים רחוקות נלקחים בחשבון הם החלקים מתחת ללוח המחוונים כמו בקרות חימום או אוורור, חלקי חלונות בתוך הדלתות, צירים ותפסים. אני נוגע רק בנושא, אבל הבנתם את הרעיון.

תיקוני חשמל

חשמל יכול להיות המפחיד מכולם. ברכב ישן, המעטפת על החיווט יכולה להיות נרקבת יבשה, וסדוקה ושבירה מה שיוצר סיכון לקצר חשמלי. מתגים נשחקים ואף מתפרקים. בכל רכב שבו אי אפשר למצוא חלקים אלה, תצטרך להיות יצירתי ולאלתר באמצעות חלקים מיצרן רכב אחר.

עבודות פנים או ריפוד

בד, ויניל, עור, השחלה וחומרי מילוי או ריפוד כולם נרקבים יבשים לאורך זמן וצריך להחליף אותם. הצבעים דוהים ממש רע גם כן.

תיקון פחים או חלודה

כל מתכת העשויה מברזל תחליד, אפילו אלומיניום יתחמצן ואף יתפורר בתנאים הנכונים. יהיה צורך להחליף או לתקן את הפח. זה אומר לדעת איך לעבוד עם פח, איך לרתך ואפילו איך לעצב מתכת.

הכנת משטח וליטוש מחדש

מלבד החלק החיצוני של מרכב המכונית, יש הרבה משטחי מתכת שיש להסיר מהם צבע ישן וחלודה משטח, ואז להכין כך שהוא לא יחליד יותר, ואז לצבוע שוב. זה כולל את מסגרת המכונית, חלקי מתלים, דיפרנציאל, מחברים ועוד.

גוף רכב וצביעה

מלבד עבודת הפח יהיה צורך להחליק ולצבוע את חלקו החיצוני של מרכב המכונית. זוהי כמות עצומה של עבודה וזו הסיבה שהיא יכולה להיות כל כך יקרה.

תיקון וליטוש חיתוך או דפוס

עיטור ודפוס מכוניות קלאסיות יוצרו בעיקר ממתכות. ישנם חלקים בציפוי כרום פלדה, חלקי מתכת בציפוי כרום, אלומיניום, נירוסטה ואפילו פליז או נחושת. עד לאחרונה, חלק מהחלקים לא ניתנים לתיקון ולציפוי מחדש, מתכת סירים היא אחת מהן. במקרים קיצוניים, תצטרך לרתך מתכת חדשה לתוך הגזרה או הפיתולים שלך, לטחון ולשייף אותם, ללטש אותם ולהכין אותם לציפוי מחדש.

זה הרבה לדעת איך לעשות.

למרבה המזל יש כמה תקליטורי DVD ממש טובים שמכסים את כל הנושאים האלה. אפילו בכל זאת, אולי תרצה להתמחות רק ב-2 או 3 מהמיומנויות הללו, ולקבל איש מקצוע שיעשה את האחרים.

ללמוד איך לעשות משהו כזה יכול להיות משעשע. גם אם אינך מתכנן לבצע חלק מהעבודה הזו בעצמך, תרצה לדעת כיצד העבודה נעשית כדי שתוכל לזהות עבודה שנעשתה היטב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *