פספסתי את הדיון בנכות הביטוח הלאומי – מה קורה אחר כך?

אני עוסק בדיני נכות ביטוח לאומי כבר למעלה מ-35 שנה ולפעמים אני נתקל בתרחיש הזה. לנכה נקבע דיון בפני שופט משפט מנהלי. השופט יחליט אם יזכו לאדם קצבת נכות או לא. האדם מפספס את השימוע או מתייצב לשימוע באיחור. השופט בדרך כלל "ידחה" את התיק של האדם. זה יכול להיות סוף הדרך עבור המבקש אלא אם כן הייתה למבקש סיבה טובה להחמצת הדיון. בדרך כלל, שופטים לא ידחו את התיק עד שהאדם יאחר יותר מ-15 דקות.

המקרה של ג'ון דו: במקרה האחרון, מר ג'ון דו לא יכול היה להגיע לאולם בית המשפט בגלל סופת שלגים. התיק שלו נדחה. ערערנו ומועצת הערר הפכה את השופט ומצאה שסערת השלג היא "סיבה טובה" לאי הופעתו.

המקרה של ג'יין דו: במקרה אחרון יותר, גב' ג'יין דו הלכה לבניין הלא נכון ולא הופיעה עד 30 דקות לאחר המועד שנקבע לשימוע. כשגב' ג'יין דו קיבלה את פיטוריה היא פנתה אלינו וערערנו. מועצת הערר הדנה בערעורים על החלטת שופט שולחת אותו חזרה לשופטת לדיון בשאלה האם הייתה לה "סיבה טובה" להחמיץ את הדיון.

המקרה של ריצ'רד רו: . ריצ'רד קבע את התיק שלו לשימוע שישה חודשים לפני הזמן. לרוע המזל, ריצ'רד עבר תאונת דרכים יום לפני הדיון שלו. זה גרם לאשפוזו בבית חולים מקומי. הוא שוחרר ביום הדיון אך לא היה בכושר להגיע לדיון. הוא אמנם התקשר למשרד השימוע אבל הם לא הצליחו לרשום את השיחה שלו. עניינו נדחה אך כאשר ערערנו על עניינו קבעה מועצת הערר כי אשפוזו הוא "סיבה טובה" להחמיץ את הדיון.

המקרה של ג'יין רו: לג'יין נקבע שימוע שלושה חודשים לפני כליאתה. בזמן הדיון היא הייתה בכלא ולא יכלה להגיע לדיון. משלא הצליחה להראות, תיק הנכות שלה נדחה. ערעורה בפני מועצת הערר תלוי ועומד.

לסיכום, למרות שהחמצת את הדיון, המחדל הזה אינו קטלני לעניינך כל עוד אתה יכול לקבוע "סיבה טובה" לאי התייצבותך. בדרך כלל, זה צריך להיות סיבה מחוץ לשליטתך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *