שאלות נפוצות כאשר בוחנים עורך דין נכות ביטוח לאומי

למי שיש לו תיק הנוגע לנכות, יתכן ויהיה צורך להזמין עורך דין נכות ביטוח לאומי. ישנם מגוון יתרונות הנלווים לשימוש בסיוע משפטי במקרים אלו, והעמלות סבירות למדי. למעשה, עורכי דין רבים לא יגבו תשלום אם תיק יאבד. ללקוחות וללקוחות פוטנציאליים יש פעמים רבות שאלות רבות בבואם לשכור עורך דין.

מתי יש צורך בעורך דין נכות ביטוח לאומי?

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לשכירת עורך דין במקרים אלו היא לשפר את הסיכוי לקבלת אישור להטבות. בעוד שחלק מהאנשים מסוגלים להשיג תוצאה חיובית ללא סיוע, לאלו שיש להם ייעוץ משפטי כמעט תמיד יש סיכוי טוב יותר לזכות בתיק נכות מאשר לאלה שלא.

בעוד שעורכי דין אלו נפוץ לרוב לאחר דחייה ראשונית, הם יכולים לעזור מאוד בשלב הבקשה. למעשה, הידע והמומחיות שלהם בשלב הגשת הבקשה עשויים לעתים קרובות להביא לאישור בתקופת בקשה אחת. בבקשה, עורך הדין לנכות ביטוח לאומי יכול לעזור לטעון שמצבו של הפרט עומד ברשימת הליקויים הנדרשת או לספק ייעוץ לגבי מועד תחילת הנכות לכאורה. במהלך דיונים או ערעורים, הוא יכול לסייע באיסוף ראיות רפואיות רלוונטיות, כגון חוות דעת רופא, והיערכות לכל שאלה שתגיע מהשופט. הם יכולים גם לסייע באיתור אנשים שיעידו מטעם הלקוח.

מתי צריך להתקשר לעורך דין?

ניתן להתקשר לעו"ד נכות ביטוח לאומי בכל שלב במהלך התהליך, אך עדיף להתקשר לעו"ד מוקדם ככל האפשר. למי שעשוי להיות על הגדר אם יש צורך בייעוץ משפטי או לא, לרוב כדאי להתקשר, מכיוון שרבים יספקו ייעוץ חינם. הוא יוכל לבחון תיק לקביעת עוצמתו של התיק ולתת סיוע בבקשה.

שיקול נוסף שיש לחשוב עליו הוא שכר טרחת עורך דין סופי. מי שיאושר להטבות בניסיון הראשון יחויב בעמלות קטנות יותר מאחר שלא יהיו הטבות גב ללקוח לאחר שההטבות יאושרו סופית.

העסקת עורך דין לאחר דחייה ראשונית יכולה להגדיל מאוד את הסיכוי לתוצאה חיובית בבקשה השנייה, ואפשר גם להעביר את התיק בתהליך מהר יותר. זה קורה לעתים קרובות במצבים רפואיים סופניים או בנסיבות כלכליות קשות ביותר. עם זאת, זה נוטה להיות נדיר, שכן רבים צריכים להמתין מספר חודשים לפני פתרון תיק.

למי שעדיין עומד על הגדר לגבי העסקת עורך דין נכות ביטוח לאומי, יש מקרה שזה לא יכול להועיל. למי שהגיש בקשה ראשונית ומחכה להודעה, אין צורך עדיין לפנות לעורך דין שכן אין טעם לשלם עמלה על קצבאות לפירעון, אלא אם כן יש שלילה בכיסוי. עם זאת, במצבים רבים אחרים, ייצוג יכול להיות מועיל להפליא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *