שאלות נפוצות על ביטוח אופנועים

ביטוח אופנוע הוא אחת העלויות הגדולות ביותר הכרוכות ברכיבה על האופנוע שלך. בין אם הנסיעה שלך היא קטנוע או אופני ספורט, עדיף לקבל את פוליסת הביטוח המשתלמת ביותר המכסה את כל מה שאתה צריך.

מה קובע את עלות ביטוח האופנוע

הפרטים האישיים שלך

בעסקי הביטוח, הגיל הוא הקובע הנפוץ לסיכון. רוכבים מתחת לגיל 25 נחשבים לבעלי הסיכוי הגבוה ביותר להגיש תביעה, בעוד שרוכבות ורוכבות מבוגרים נוטות יותר לקבל פרמיות נמוכות יותר. עיסוק עשוי לבוא לידי ביטוי גם בהתייחסות לפרמיות, תלוי אם הכיסוי מפצה אותך על זמן שהוחמצה בעבודה.

איפה אתה גר

השפעה גדולה על עלות ביטוח הרכב שלך היא המקום בו אתה גר. הסיכוי שמכוניתך תפרוץ או תיגנב היא דאגה מרכזית עבור המבטחת. אזורים עירוניים יותר מתמודדים באופן מסורתי עם סיכון גבוה יותר לגניבה ולכן נוטים להיות יקרים יותר ממקומות כפריים.

סוג האופניים שבבעלותך

סוג האופניים שבבעלותך יכול להשפיע רבות על פרמיית הביטוח שלך. באופן טבעי, אופניים יקרים יותר יעלו למבטח יותר לתקן או להחליף. אופנועים עם מנועים טובים יותר ומהירויות מהירות יותר יהוו סיכון גדול יותר להתנגשות וכן לנזק שנגרם כתוצאה מתאונה.

אופניים מדגמים ישנים עשויים לדרוש יותר תחזוקה וקושי באבטחת חלקי תיקון. עבור אופנועים מעל גיל 20, יהיה זה חכם לפנות למבטח המתמחה באופניים ומכוניות קלאסיות.

מי עוד ירכב על האופניים

הוספת נוסע נוסף לפוליסה תשפיע על העלות הכוללת. הוספת נהג מנוסה בדרך כלל תוריד את הפרמיה שלך. לעומת זאת, הוספת אדם צעיר יותר עשויה להסלים את העלויות.

מכיוון שכל חברת ביטוח שוקלת את הגורמים הללו בצורה שונה, תמצא תנודות במחירים שאתה מצטט. תעריפים זולים יותר סביר להניח שהמצב שלך מתאים יותר לנוסחת הסיכון הספציפית שלהם.

שימוש באופניים

ככל שאתה רוכב על האופניים לעתים קרובות יותר, כך גדל הסיכוי שתהיה מעורב בתאונה. יתרה מכך, אופניים המשמשים לנסיעה היומית מהווים סיכון גדול יותר מאלו שרכובים בהם לשם הנאה, בשל ההבדל בתנועה. תושבים המתגוררים במיקודים עתירי תנועה עשויים גם לחוות עלויות ביטוח גבוהות יותר.

אמצעי אחסון ואבטחה

גניבה מייצגת דאגה נוספת עבור חברות הביטוח בעת חישוב הפרמיות. אזעקות או התקנים נגד גניבה כגון אימובילייזר, מנעול אופניים או עוגן קרקע יכולים להפחית את הסיכון הזה. במקרים מסוימים, מבטח עשוי להמליץ ​​לצרכנים על מותג ספציפי או מכשיר נגד גניבה.

חניית האופניים שלך במוסך יכולה להקל עוד יותר על חששות הגניבה. חברות הביטוח גם יכניסו את שיעור הפשיעה במיקוד שלך לפני שמחליטים על הצעת מחיר.

תביעות או הרשעות קודמות

רוכבים שהגישו תביעות קודמות או סבלו מהרשעות בנהיגה מהווים סיכון גדול יותר למבטחים. אם אתה נופל לאחת מהקטגוריות הללו, אולי עדיף לחפש חברה המתמחה בביטוח רוכבים מורשעים

העודף שלך

העודף הוא סכום כל תביעה שהמבטח שלך יצפה ממך לכסות. לדוגמה, אתה רוכב על האופניים שלך ואתה עובר תאונה האופניים שלך זקוקים כעת לתיקון בשווי 1000 ליש"ט והעודף שלך הוא 100 ליש"ט, תצטרך לשלם 100 ליש"ט והמבטח שלך ישלם את היתרה.

ככל שתהיה מוכן לספוג יותר עלות, הפרמיה שלך יורדת. עודף גבוה הוא אידיאלי לרוכבים שנוסעים לעתים רחוקות או בכבישים פחות עמוסים. מי שנוסע מדי יום עשוי לרצות עודף נמוך יותר על מנת להגיש תביעה בגין תאונות קלות. זה, בתורו, יעלה את עלות הביטוח.

הנחה ללא תביעות

חסוך את הנחה ללא תביעות שלך על ידי הימנעות מתביעות קטנות על הפוליסה שלך. לאחר מספר שנים מוגדר, 4 או 5 בדרך כלל, לרוב תוצע לך האפשרות לשלם פרמיה קטנה נוספת כדי להגן על הבונוס ללא תביעות שלך. זה יכול להיות מועיל מאוד אם לאחר מכן תקבל תאונה.

כישורי נהיגה מתקדמים

על ידי לקיחת קורס נהיגה מתקדמת ייתכן שתוכל גם להפחית את הפרמיות שלך. המכון לנהגים מתקדמים והחברה המלכותית למניעת תאונות מציעים כל אחד חברות המספקת לך הנחות הן בעלות קורסי הנהיגה והן בדמי ביטוח הרכב שלך. שני משתני מפתח שאינם בשליטת המבוטח

איחוד מדיניות

על ידי ביטוח מספר רכבים באותו מבטח, או על ידי ניסיון לעשות ביטוח דירה וחיים דרך מבטח הרכב שלך, ייתכן שתוכל להשיג הנחה של 'קנייה בכמות גדולה'.

עצה אחרונה

אחוז גדול מהביטוח נמכר כיום באינטרנט. זה בגלל שזה נוח וזול. חברות ביטוח רבות נותנות כעת הנחה נוספת של 10%-15% אם אתה קונה באינטרנט.

רמת כיסוי

צד שלישי

זה מכסה את בעל הפוליסה מפני נזק לרכושו של צד שלישי או לצד השלישי עצמו. כיסוי ביטוח אופניים של צד ג' בלבד הוא בדרך כלל פוליסת ביטוח אופנוע זולה בהשוואה לביטוח אש וגניבה של צד ג' או ביטוח אופנוע מקיף.

לדוגמה, אם יש לך תאונה עם רכב אחר וזו אשמתך, הפוליסה של צד שלישי בלבד תשלם עבור התיקון לרכב אחר, ותשלם עבור כל תביעה רפואית או פציעות שנגרמו לנוסע/ים ברכב. רכב אחר ורוכב הפליון שלך. פוליסת ביטוח אופניים של צד שלישי בלבד לא תשלם את עלויות תיקון הרכב שלך וגם לא תשלם שום דבר עבור ההוצאות הרפואיות שלך אם תיפגע. בנוסף, אם הרכב שלך נגנב או הועלה באש, מדיניות צד שלישי בלבד לא תשלם כל תשלום עבור גניבה או תיקון של הרכב.

שריפה וגניבה של צד שלישי

זה בדיוק כמו פוליסת ביטוח אופנועים של צד שלישי בלבד, המפורטת לעיל, אולם פוליסת אופנוע צד שלישי של שריפה וגניבה בבריטניה תשלם במקרה שהרכב שלך נגנב או יוצת.

מקיף לחלוטין

פוליסת ביטוח אופנוע מקיפה בבריטניה תשלם עבור נזקים ופציעות של צד שלישי, תשלם במקרה של גניבה או הצתת רכבך, וכן תשלם עבור כל נזק לאופנוע שלך ללא קשר לאשמתו. התאונה הייתה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *