שירותי חיוב רפואיים: 2 הסיבות המובילות שאינך מקבל החזר עבור קוד 97810

אם אתה רופא דיקור, אתה כבר מכיר את קוד 97810. קוד הליך CPT-4 97810 הוא קוד כללי לטיפול בדיקור סיני. זה כולל 15 דקות של זמן מאומת עם המטופל בזמן ביצוע הטיפול. זמן מאומת פירושו שתוספות הזמן מתועדות בטבלה של המטופל עבור תאריך השירות הנכון. 97811 משמש עבור כל 15 דקות נוספות המושקעות במתן טיפול. זה לא כולל את הזמן שהמטופל מבלה בהנחת סרק על השולחן. לדוגמה, אם טיפול קדמי נעשה ללא שירותים אחרים, יש לחייב את 97810. עם זאת, אם המטופל מקבל טיפול מלפנים ומאחור, יש להשתמש 97810 ו-97811.

כעת, לאחר שהסברנו מה המשמעות של קודי ההליך 97810 ו-97811, נוכל להתחיל לדון ב-2 הסיבות המובילות מדוע אינך מקבל החזר מחברות הביטוח.

תביעה נשלחה למדיקייר או ל-Medicaid

לא מדיקייר ולא מדיקייד יפצו תביעות דיקור סיני. Medicare ו-Medicaid הן תוכניות ביטוח מצוינות לצעירים, עניים, חולים וזקנים; אולם תוכניות הביטוח אינן מכסות הכל. Medicare קובע את הצורך הרפואי כאשר הם מקבלים את התביעה. עם זאת, מדיקר לא רואה בדיקור, רפואה הוליסטית, טיפולים אלטרנטיביים והומאופתיה הליכים הכרחיים מבחינה רפואית. לפיכך, תביעות דיקור סיני לא ישולמו. אם תוכנית הביטוח של Medicare או Medicaid שלך אינה מכסה דיקור סיני, אתה תהיה אחראי לתשלום החשבון המלא אם תקבל שירותים אלה. דיקור מטפלים רבים מוזילים ברצון את המחירים עבור מטופלים שאינם ביטוחים.

Medicare מציעה גם תוכניות משלימות, המאפשרות למישהו להשיג כיסוי במקום שלא היה פעם. תוכניות היתרון של Medicare עשויות להציע דיקור סיני וטיפולים אלטרנטיביים. למרות שתוכניות היתרון של Medicare מכסות דיקור סיני, השירות ישולם רק אם ייקבע שהוא הכרחי מבחינה רפואית, ואם השירותים מבוצעים על ידי איש מקצוע מורשה בתחום הבריאות המשתתף במדיקייר. כדי לברר אם למטופלי Medicare שלך ​​יש ביטוח דיקור סיני, בצע אימות הטבות. חייב רפואי מנוסה ומוכשר צריך לדעת אם תביעה תשולם או לא לפני העברתה לחברת הביטוח. אימות הטבות יסודי ומתועד יעניק לך את התובנה הדרושה לך כדי לקבל את הקביעה הזו, בכל פעם מחדש.

קוד נוהל שגוי

ישנם ארבעה קודים שנמצאים בשימוש רב על ידי רופא דיקור. כבר דנו בשניים מהקודים האלה, 97810 ו-97811. עם זאת, ישנם עוד שני קודים נוספים, שהם 97813 ו-97814. 97813 משמש כאשר הדיקור משתמש בגירוי חשמלי על מחט אחת או יותר. זכור, זה רק עבור 15 הדקות הראשונות שהושקעו בביצוע ההליך. 97814 משמש עבור כל 15 דקות נוספות המושקעות בגירוי חשמלי על מחט אחת או יותר. לעתים קרובות, רופאי דיקור מורשים פשוט מקודדים את ההליכים בצורה שגויה. לכן שמירה על רישומים טובים היא חובה למטפל בדיקור. לדוגמה, אם ספק מבצע דיקור כללי, ולאחר מכן מבצע דיקור עם גירוי חשמלי, כיצד היית מחייב את הביקור הזה? ספקים רבים מאמינים שהדרך הנכונה לקוד ביקור זה היא באמצעות 97810 ו-97813. עם זאת, 97810 ו-97813 משמשים במשך 15 הדקות הראשונות. לכן, יש לקבוע מהו ההליך שבוצע קודם. מכיוון שקודם כל בוצע דיקור כללי, נחייב 97810 עבור ההליך הראשון, ו-97814 עבור 15 דקות נוספות של דיקור עם גירוי חשמלי. זו הדרך הנכונה לחייב את התרחיש הזה.

חיוב ביטוח דיקור סיני יכול להיות מסובך עבור שירותי חיוב רפואיים רבים וצוותים פנימיים. רופאים יכולים לדחות יותר מ-50% מהתביעות שלהם, פשוט כי הם לא למדו כיצד לקודד נהלים כראוי. עם זאת, עם מחקר מעמיק על קידוד דיקור וכיצד להשתמש בהם נכון, שירותי חיוב רפואיים מנוסים יכולים לעזור לך לצפות להחזר עקבי מחברות הביטוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *