5 מיתוסים על ביטוח דירה נטולי מיסטיות

תהיתם פעם מה יותר גרוע?

רעידת אדמה הרסנית או איסוף חתיכות חיים לאחר ששרדו רעידת אדמה כזו?

אולי השני דורש יותר חוסן ונחישות. זה גם דורש יד של השגחה וכמובן הרגלי תכנון טובים.

זה יהיה מטלטל לראות את הבית מתפורר מול העיניים ויהיה מדכא עוד יותר אם הבית לא מבוטח.

ישנם מיתוסים מסוימים בנוגע לביטוח דירה ובאמצעות מאמר זה, אנו מנסים לבטל מיתוסים כאלה:

מיתוס מס' 1: ביטוח דירה אינו מכסה תקריות של יד אלוהים:

תחושה כללית היא שביטוח דירה אינו מכסה אסונות טבע. עם זאת, תקלות כמו שריפה, רעידת אדמה, שיטפון וסכנות אחרות מכוסות בשפע בחלק הראשון של רוב פוליסות ביטוח הדירה. ברוב התוכניות מדובר בכיסוי חובה.

על מנת להבין מה מכוסה במסגרת הפוליסה, חשוב לקרוא בעיון את מסמכי הפוליסה. רק לאחר בחינת תנאי הפוליסה לעומק יש להתחייב לרכוש את הפוליסה.

עובדה היא שחברות ביטוח מסוימות עשויות לכסות צורה מסוימת של אסון טבע בעוד שאחרות עלולות לא לעשות זאת. זה תמיד נוהג טוב להשוות פוליסות שונות לפני רכישת אחת.

מיתוס מס' 2: יישוב תביעות הוא תהליך מסורבל:

אנשים רבים נרתעים מרכישת פוליסת דירה רק משום שהם מרגישים שתהליך הגשת התביעה וההסדר הוא מסורבל מלידה. למעשה זה לא כל כך מאיים ורק צריך לעקוב אחר נוהל מסוים.

כאשר רכושו של המבוטח ניזוק עקב אסון כלשהו, ​​יש להודיע ​​לחברת הביטוח המסוימת מוקדם ככל האפשר, בין אם למשרד המקומי או למשרד הראשי בהתאם להוראות הפוליסה.

המבטחת מצדה תשלח סוכן לסקר את היקף הנזק לרכוש המבוטח. לאחר שהסוכן מגיש את הדוח, מתקבלת החלטה לגבי שווי התביעה המותרת לפי הפוליסה.

המבטח עשוי לבקש מסמכים מסוימים מהמבוטח בטרם יעבור לבסוף לתהליך יישוב התביעה.

עם השיפור ההדרגתי והמתקדם בטכנולוגיה נוצרה קלות רבה בתהליך האחסון של מסמכי מדיניות. כעת ניתן לאחסן מסמכי מדיניות גם בפורמט Dematerialized או אלקטרוני. זה עוזר במקרה בו הפוליסה המקורית נעלמה או אבדה ובמצבים כאלה השאלה היחידה שהמבטח שואל היא התאריך שבו נלקחה הפוליסה.

מיתוס מס' 3: פרמיית ביטוח נמוכה פירושה כיסוי ביטוחי נמוך

הכיסוי הביטוחי לבתים וסכום הפרמיה לתשלום אינם תמיד פרופורציונליים. אם הבית המיועד לביטוח כבר מצויד בהתקני בטיחות כמו אזעקת אש, ואזעקות פריצה, סביר להניח שהמבטח יציע הנחות על הפרמיה.

החלטות נבונות בעת רכישת פוליסה יסייעו בשמירה על עלות הפרמיה נמוכה. למשל באזורים שהם צדפה ושלווים, ייתכן שלא יהיה צורך כלל בכיסוי להתפרעות וטרור.

מכיוון שאסונות טבע אלו אינם תכופים במיוחד, הסיכון עבור המבטח נמוך. אז הפרמיה תהיה כמובן נמוכה.

מיתוס מס' 4: יש צורך להחזיק את הבית כדי שיהיה מבוטח

לעתים קרובות אנשים מתרשמים שכדי לבטח את מקום מגוריהם, הם צריכים להחזיק בו. זה לא נכון.

בעל הבית יכול לבטח את המבנה הבסיסי של הבית שהוא משכיר.

דייר תמיד יכול לבטח את החפצים בבית בו הוא מתגורר. במקרה שיחליפו בית, המבטח יכול לאשר את שינוי הכתובת.

מיתוס מס' 5: פריצה אינה מכוסה

פוליסות ביטוח דירה מכסות לא רק נזקים שנגרמו עקב אסונות טבע אלא גם נזקים או אובדן שנגרמו משודדים שפורצים לבית או אפילו מנסים לפרוץ אליו.

ניתן לבטח פריטים בודדים בעלי ערך כמו תכשיטים, מסמכים, גאדג'טים ואביזרים. עם זאת, ניתן להשתמש בשיקול דעת כדי לבטח רק את חפצי הערך, אחרת הפרמיה תהיה גבוהה באופן משמעותי.

סיכום:

בעת רכישת פוליסת ביטוח חובה ללמוד היטב את מסמך הפוליסה. ניתן לבקש הבהרות במקרה שיורגש כי קיימת אי בהירות בסעיף הפוליסה. מכיוון שרכישת פוליסות מקוונת הופכת לפשוטה, קל להשוות בין הפוליסות השונות באינטרנט לפני קבלת שיחה סופית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *